Збільшення ваги під час клімаксу. З чим пов’язане і що робити?

У момент гормональної перебудови організму, пов’язаної зі зниженням вироблення жіночих статевих гормонів, більшість жінок відчувають неприємні симптоми.

Найчастіше вони проявляються припливами жару та підвищеною пітливістю, коливаннями тиску, погіршенням настрою або сну. Ці порушення дуже турбують представниць прекрасної статі й часто потребують медикаментозної корекції з усунення патологічних симптомів і поліпшення якості життя жінок.

 Водночас жінки часто стикаються з такою проблемою, як збільшення ваги під час клімаксу.

У процесі старіння жінки схильні до збільшення ваги, приблизно на півтора кілограми на рік. Це пов’язано зі змінами метаболічних параметрів в організмі, як-от чутливість до інсуліну, ліпідний профіль, рівень глюкози та інсуліну. В результаті подібних порушень відбувається збільшення маси тіла за рахунок жирових відкладень до 15-20% від вихідних показників, що у 3 рази вище порівняно з молодим віком. Окрім того, в жінок у клімактеричному періоді зменшується м’язова маса, а об’єм талії збільшується в середньому на 6% протягом 6 років.

набор веса при климаксе

Проте найнеприємнішим є те, що всі ці зміни відбуваються попри збереження режиму харчування і рухової активності. Тобто жінка не починає більше їсти або менше рухатися, однак її вага збільшується.

З огляду на всі метаболічні порушення, пов’язані з гормональною перебудовою, жінці період клімаксу важливо переглянути своє меню, скоротити його калорійність і приділяти більше часу регулярним фізичним навантаженням середньої інтенсивності.

Оскільки збільшення ваги під час клімаксу пов’язане не лише з калорійністю їжі та фізичною активністю, але також зі змінами всередині організму, жінкам досить складно контролювати свою вагу і залишатися в гарній формі.

Саме тому на базі Центру Менопаузи в Берні, Швейцарія, було проведено велике дослідження, що тривало 7 років. Метою цього заходу було визначити, чи можуть лікарські препарати впливати на метаболічні параметри під час клімаксу і допомагати жінці зберегти її вагу.

Упродовж дослідження жінкам було запропоновано приймати препарат Сімідона форте для зменшення симптомів клімактеричного синдрому по 1 таблетці на день протягом 12 місяців. У кожної учасниці дослідження до і після експерименту вимірювалася маса тіла, а також визначалися метаболічні параметри (глюкоза натще, рівень інсуліну, індекс НОМА).

Згідно з результатами, в учасниць значно знизилися прояви клімаксу, такі як приливи жару, підвищена пітливість, порушення сну і настрою, коливання тиску, слабкість, запаморочення та інші.

На відміну від жінок, які не отримували лікування, маса тіла і метаболічні параметри у пацієнток, що брали участь у дослідженні, до і після нього були однаковими. Тобто препарат Сімідона форте не тільки успішно усував патологічні симптоми клімактеричного синдрому. Він допомагав жінкам уникати розладів метаболічних процесів і контролювати збільшення ваги під час клімаксу!

Висновок очевидний. Вживання препарату Сімідона форте значно покращує якість життя після клімаксу і дозволяє контролювати вагу, зберігаючи чудову фігуру, як у молодості!

Врачи о ПМС (укр)

набор веса при климаксе

Припливи жару, надмірна пітливість і безсоння — часті супутники жінок у менопаузі.

Спеціально для жінок елегантного віку в Швейцарії був розроблений препарат Сімідона.

Сімідона – поверни кольори до свого життя!

Читайте також