Лікування клімаксу: основні кроки

лечение климакса treatment of menopause Amaxa Pharma Ukraine cimidonaКлімакс – це природний, здоровий процес. Коли ж ми говоримо «лікування клімаксу», то маємо на увазі усунення негативних супровідних симптомів перехідного періоду, такі як припливи, посилене потовиділення, безсоння, сухість піхви, зміни настрою тощо.

Багато жінок під час клімаксу потребують медичної допомоги. Пременопауза триває протягом декількох років, і за цей час гормональна перебудова може завдати значної шкоди фізичному та психічному здоров’ю. Аби підтримувати лад в організмі та не давати ознакам клімаксу негативно впливати на життя жінки, медицина в ході свого розвитку пропонувала різні варіанти. Деякі способи лікування клімаксу були відкинуті в процесі застосування і на підставі результатів досліджень, інші ж активно використовуються в наш час.

Замісна гормональна терапія (ЗГТ)

Лікування клімаксу естрогеном або естрогеном з прогестином (синтетичний прогестаген) свого часу було золотим стандартом. Однак дослідження, проведені наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років, показали, що замісна гормональна терапія призводить до зростання ризику раку молочної залози. Приклади масштабних клінічних випробувань: Women’s Health Initiative (Ініціатива «Здоров’я жінки»), де брали участь понад 160 000 жінок, Million Woman Stady (Дослідження мільйону жінок).

Замісна гормональна терапія дійсно може дати відчутний ефект у боротьбі з симптомами клімаксу. Але в наші дні її призначають дуже обмежено, ретельно зважуючи співвідношення потенційної користі та ризику. Докладніше->

Синтетичні стероїди

Синтетичні стероїди з естрогенними, прогестогенними та андрогенним властивостями, подібно до ЗГТ, здатні ефективно усувати припливи і сухість піхви, але водночас пов’язані з підвищеним ризиком раку молочної залози.

Антидепресанти

Антидепресанти в наш час не часто використовуються для лікування окремих симптомів клімаксу. В цілому ж їх ефективність не була підтверджена дослідженнями.

Вітамін Е

Здійснювалося одне плацебо-контрольоване дослідження, яке довело, що вітамін Е мінімально впливає на самопочуття жінки. Застосування вітаміну Е дозволяє зменшити кількість приливів у середньому на один за день, що, фактично, не має сенсу.

Фітоестрогени

Фітоестрогени містяться в деяких рослинах та, ймовірно, мають естрогеноподібний вплив. Найчастіше для лікування жіночого клімаксу використовують сою, червону конюшину та олію примули вечірньої. Плацебо-контрольовані дослідження дають суперечливі результати: деякі доводять позитивний вплив фітоестрогенів на перебіг клімаксу, більшість же констатують відсутність видимого ефекту.

Циміцифуга

Цю рослину ще століття тому індіанці застосовували, щоби вгамовувати гінекологічні та ревматичні болі. У сучасній медицині Циміцифуга активно використовується для лікування клімаксу у жінок. Перевага цього методу – комплексний вплив на всі симптоми клімаксу та безпека для здоров’я жінки. Варто звернути увагу, що ефективність препарату на основі Циміцифуги дуже сильно залежить від способу вирощування рослини і виробництва лікарського засобу.

Сімідона – препарат на основі спеціального стандартизованого екстракту Цимицифуги, Циміцифуги, який ефективно усуває неприємні симптоми клімаксу. Завдяки тому, що Сімідона не чинить естрогенного ефекту, її призначення не потребує складної гормональної діагностики.

Докладніше про Циміцифугу під час клімаксу