Негормональне лікування клімаксу

Клімакс часто є серйозним випробуванням в житті жінки. На сьогоднішній день існує кілька способів для того, щоб допомогти жінці увійти в новий період її життя.

Під час менопаузи знижується вироблення жіночих статевих гормонів, організм стає більш вразливим до різних захворювань, з’являються розлади психоемоційної сфери: все це негативно відображається на здоров’ї жінки.

Наразі є декілька варіантів лікування клімаксу: ЗГТ і негормональні препарати при менопаузі. Досить часто з метою усунення дискомфортних симптомів цього періоду гінекологи рекомендують замісну гормональну терапію (ЗГТ). Останнім часом з’явилася тенденція до більш раннього призначенням гормонів, починаючи з періоду перименопаузи. Для ЗГТ найчастіше використовуються естрогени або їх комбінація з іншими гормональними засобами.

Набір ваги?

Приливи?

Депресія?

Все більше жінок звертаються до гінекологів за допомогою. На питання, як часто до вас звертаються жінки з клімактеричним синдромом, акушер-гінеколог Інна Іванівна Дайнеко відповіла, –

Достатньо часто. За день, при структурі прийому в середньому, 20-22 людини. Десь 25% жінок звертаються з даною проблемою. Деякі з них звертаються, і ти методом навідних запитань тільки і розумієш, що у них є проблема. Тобто вони приходять зовсім з іншої причини і тільки потім в процесі розмови, ти розумієш, що все-таки проблема у жінки є.

Сімідона унікальний препарат для лікування клімаксу, який є найпопулярнішим за призначеннями у Швейцарії. Сімідона – це сучасний препарат без гормонів на основі спеціального екстракту рослини циміцифуга.

Сімідона усуває всі прояви клімактеричного періоду, в тому числі такі часті, як:

 • приливи жару і підвищена пітливість;
 • нервова і емоційна лабільність;
 • депресія та порушення сну.

Циміцифуга – одна з найбільш вживаних рослин в фітотерапії при лікуванні клімактеричних розладів. Згідно з даними досліджень, ефективність і безпека препаратів на основі циміцифуги безпосередньо залежить від якості вихідної сировини і технології виробництва. Поширене використання циміцифуги обумовлено високою ефективністю і відмінною переносимістю при тривалому прийомі.

Негормональне лікування клімаксу

На сьогоднішній день для лікування клімактеричного синдрому лікарі призначають як гормональну, так і негормональну терапію. Вибір часто роблять на користь негормональних варіантів лікування, тому що вони не вимагають складної і тривалої діагностики перед призначенням, не мають протипоказань, а також добре переносяться. Європейське Медичне Агентство рекомендує застосування препаратів на основі циміцифуги.

Сімідона – це препарат на основі спеціального стандартизованого екстракту цимицифуги, який, завдяки високій технології виробництва і унікально високої концентрації активної речовини в 1 таблетці, призначається найчастіше в деяких країнах Європи. Наприклад, в Швейцарії Сімідона займає 1 місце серед усіх препаратів для лікування клімактеричного синдрому. Сімідона форте є безпечною альтернативою застосуванню препаратів менопаузальної гормональної терапії (МГТ), що доведено в клінічних дослідженнях і підтверджено багаторічним досвідом застосування Сімідона в світі.

Альтернатива ЗГТ

Для лікування клімаксу без гормонів також використовуються:

 • антиконвульсанти;
 • гіпотензивні препарати;
 • антидепресанти;
 • седативні та інші препарати

Важливо пам’ятати, що гарне самопочуття залежить не тільки від правильно обраного препарату, а й від способу життя жінки. Прості дії допоможуть кожній жінці не тільки добре себе почувати, але і прекрасно виглядати:

 • Рухайтеся. Навіть помірні регулярні вправи здатні зменшити неприємні симптоми. Поставте цілі займатися спортом хоча б 3 рази на тиждень протягом 45-60 хвилин.
 • Спілкуйтеся. Позитивні взаємини з сім’єю, друзями і знайомими значно покращують самопочуття.
 • Одягайте менш теплий одяг. Бажано підібрати образ таким чином, щоб можна було зняти верхній шар. Віддавайте перевагу одягу з натуральних тканин.
 • Скоротіть вживання кави, гострої і жирної їжі та алкоголю, відмовтеся від гарячої їжі.
 • Їжте 4-6 разів на день невеликими порціями, вживайте більше овочів і фруктів, обмежте вживання м’яса до 3-х разів на тиждень.

І пам’ятайте, що ваше здоров’я у ваших руках!

Врачи о ПМС (укр)

набор веса при климаксе

Припливи жару, надмірна пітливість і безсоння — часті супутники жінок у менопаузі.

Спеціально для жінок елегантного віку в Швейцарії був розроблений препарат Сімідона.

Сімідона – поверни кольори до свого життя!

Читайте також