Дайнеко Інна Іванівна

Дайнеко Інна Іванівна

Дайнеко

Інна Іванівна

акушер-гінеколог,
фахівець УЗД, МЦ «Здоров’я родини», м. Київ

Як часто до вас звертаються жінки з клімаксом? Чи багато пацієнток приходять з нерозумінням того, що з ними відбувається?
Доволі часто. На день, при структурі прийому в середньому, 20-22 осіб. Близько 25% жінок звертаються з такою проблемою. Деякі з них звертаються, і лише методом навідних питань ти розумієш, що в них є проблема. Тобто вони приходять зовсім з іншої причини, і лише потім, у процесі розмови, ти розумієш, що все ж таки проблема у жінки є.

Чи впливає початок менопаузи на стан шкіри і волосся?
Безперечно.

Що ви рекомендуєте своїм пацієнткам у такому разі?
Ну, якщо рання менопауза – безперечно, менопаузальна гормональна терапія. Вчасно розпочата і правильно підібрана.

А якщо менопауза не рання?
Все залежить від того, чи є у жінки скарги. Якщо жінка абсолютно ні на що не скаржиться, є б’юті- процедури, які абсолютно нормально допомагають.

Чи можливо якось відтермінувати настання клімаксу?
Це генетично закладений процес. Ми можемо лише ініціювати менопаузальну терапію, якщо є на те бажання, можливості та відсутність страху гормонів (гормонофобії). Але це буде не відтермінування, а просто менструальноподібна кровотеча з переходом потім на безперервне вживання. Але те, що закладено генетично від початку, воно так і є, воно нікуди не подінеться. Вживання оральних контрацептивів не подовжує.

Чи впливає якимось чином пізня вагітність (після 40) на симптоми і час настання менопаузи?
На жаль, думка про те, що у жінки, яка завагітніла, менопауза настане пізніше, є хибною. Зазвичай у жінки, яка виносила цю вагітність після 40 років, йде загострення багатьох захворювань у післяпологовому періоді. І водночас ще нашаровуються якісь гормональні порушення. Ці жінки навпаки перебувають у групі ризику настання ранніх проблем. Спочатку йде перебудова в одну сторону, а потім організм перебудовується назад, відповідно, це подвійне навантаження на організм.

Багато жінок думають, що симптоми клімаксу згодом минуть, і лікування не потребується. Що б ви сказали жінкам із таким мисленням?
Ви знаєте, дуже багато жінок приходять до мене, які, дійшовши до етапу перехідного віку, розраховують на те, що, змінивши спосіб життя (хоча у деяких це трохи виходить), неприємні симптоми дійсно минуть. На додачу до цього – гормонофобія, досить поширене явище на пострадянському просторі, поки що… Ми намагаємося пояснювати жінкам, ми намагаємося на прикладах це все показувати. Але багато жінок все одно бояться, і коли вже дійсно перебіг патологічного клімаксу виходить із розряду середньо-важкого, мова йде про призначення не лише гінекологічних лікарів, а й психіатрів, тому що там дійсно дуже серйозні моменти відбуваються. Жінки йдуть на будь-які компроміси, і вони готові приймати менопаузальну гормональну терапію. Але це ж все можна було вирішити швидше і краще.

Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що сексуальне життя після настання клімаксу не закінчується?
Звісно, не закінчується; у деяких воно, можливо, тільки починається. Остання моя пацієнтка, якій я робила процедуру, і, щоб сильно не знеболювати, я з нею постійно розмовляю. І ось вона мені розповіла, що свекруха, якій 65 років, вдало вийшла за німця, і у неї, так би мовити, життя тільки почалося. Тому деякі жінки тільки й приходять, щоб отримати пораду, як краще зволожити, як і що краще приймати. Жінки приходять за порадами, як це зробити не так болісно, тому що, якщо вона дійсно вже в менопаузі, атрофію слизової оболонки та шкіри ніхто не скасовував. Зазвичай ці жінки зрідка знаходять собі ровесників. Вони знаходять собі партнерів, молодших за них самих, відповідно, потреби у них досить високі. Відповідно, потрібно надати їм якісь послуги, щоби все було комфортно.

Чи знайомі ви з препаратом Сімідона? Як часто призначаєте цей препарат своїм пацієнткам?
Дуже, дуже, дуже часто. При тому, що я починаю дійсно з дозування Форте, коли жінка прийшла вже зі скаргами. Уно я призначаю, можна навіть сказати, профілактично. Та й то, це постійні пацієнти, яких я знаю, і знаю, чого від них можна очікувати. Якщо жінка вже прийшла, і я розумію, що їй потрібна вже менопаузальна терапія, але жінка ще сумнівається, Сімідона Форте – це просто ідеально. При тому, що іноді я поєдную цей препарат і з МГТ.

З якого віку краще починати вживати Сімідона Уно для профілактики? 
У мене є дівчата, у яких вторинна аменорея. Це молоді дівчата, які різко скинули вагу, які йдуть на ту ж саму ЗГТ. Так ось, саме й у такому випадку цей препарат доцільний. Вони простіше переносять, і я швидше нормалізую менструальний цикл, тому вік – це взагалі не те питання. Можна відразу, якщо це потрібно.

Врачи о ПМС (укр)

набор веса при климаксе

Припливи жару, надмірна пітливість і безсоння — часті супутники жінок у менопаузі.

Спеціально для жінок елегантного віку в Швейцарії був розроблений препарат Сімідона.

Сімідона – поверни кольори до свого життя!

Читайте також