Менопауза: що це? Все про елегантний період

Напевно, всі чули слово клімакс, але навіть не кожна жінка знає, що це за етап у її житті. Це період, коли завершується репродуктивний етап і починається новий – етап елегантної зрілості. Клімакс – це природний процес, і він не змінює життя ні на краще, ні на гірше.

Фази климаксу

Все йде своєю чергою: спочатку під впливом гормонів дівчина стає жінкою, отримуючи можливість стати матір’ю. З часом репродуктивна функція перестає бути пріоритетною для організму, і рівень статевих гормонів починає знижуватися. Репродуктивний період може скінчитися, але жінка все одно залишиться собою, буде піклуватися про здоров’я та радіти життю.

Фази клімаксу

Період клімаксу поділяється на три фази:

  •  пременопауза;;
  •  менопауза;
  •  постменопауза.

Менопауза – це повне припинення менструації в житті жінки. Визначити, коли почалася менопауза, можна лише ретроспективно, через 12 місяців без менструації. Вік настання менопаузи коливається між 45 і 55 роками.

Набір ваги?

Пітливість?

Депресія?

Водночас дуже важливо пам’ятати, що гормональний баланс в організмі жінки починає змінюватися за кілька років до менопаузи. Цей процес називається «пременопауза». У цей час менструальний цикл стає нерегулярним, виділення можуть бути більш або менш інтенсивними, виникати частіше або рідше, ніж зазвичай, поки повністю не припиняться. З початком менопаузи гормональні зміни також не припиняються, а тривають ще близько 6-8 років: цей період називається «постменопауза».

Фази климаксу

Термін «клімакс» походить із грецької мови та означає «сходи», і трактується як чергова сходинка в розвитку жіночого організму. Як і будь-який інший період, він має свої труднощі й переваги, а також ризики, що вимагають відповідального ставлення. Припинення менструації – не єдиний клімактеричний симптом. Також є низка дискомфортних відчуттів, які можуть проявлятися в жінок: приливи, посилена пітливість, безсоння, дратівливість тощо. Близько 60% жінок звертаються за медичною допомогою під час клімаксу, оскільки попри те, що це природне явище, його симптоми спричиняють дискомфорт і впливають на якість життя. Наразі існують безпечні натуральні засоби, що усувають симптоми клімаксу і дозволяють жити повним і насиченим життям!

Бережіть своє здоров’я!