8 фактів про клімакс: а скільки знаєте ви?

Клімакс: це слово знають багато жінок. Але що це за стан, які точні симптоми клімаксу і як це пережити безболісно, – мало хто знає. Наразі ми розглянемо 8 найпоширеніших фактів про клімакс.

Познайомимося ближче?

Факт №1.

Говорити про те, що менопауза вже настала, можна тільки в тому разі, якщо у жінки не було менструації 12 місяців поспіль. Це обумовлено тим, що після 40 років організм жінки починає виробляти менше прогестерону, через що починають відбуватися зміни в циклі. Іноді менструацій не буває протягом кількох місяців, а потім вони знову відновлюються.

Факт №2.

Період менопаузи може розпочатися у віці від 45 до 55 років. Але середнім показником є 51 рік.

Факт №3.

Якщо місячні припиняються у віці до 40 років і з’являються симптоми клімаксу, можна говорити про початок передчасної менопаузи. Вона може бути спровокованою як захворюваннями, так і спадковими факторами.

Факт №4.

Після 40 років рівень жіночих статевих гормонів починає поступово знижуватися. Наприклад, прогестерон починає вироблятися у меншій кількості, що призводить до нерегулярного циклу. Менструація може відбуватися 1 раз на декілька місяців. Цей період називається пременопаузою.

Факты №5 и 6.

Найпоширенішими симптомами клімаксу вважаються приливи жару та пітливість. Але у багатьох жінок також спостерігаються безсоння, вагінальна сухість, головний біль і зміни настрою.

У перші 5-7 років після настання менопаузи жіночий організм втрачає до 20% кісткової маси. Це перші прояви остеопорозу, якого можна уникнути, склавши правильне меню та додавши до свого розкладу фізичні навантаження. Жінці в період менопаузи рекомендується споживати продукти з великою кількістю кальцію та вітаміну D, а також важливо регулярно здавати аналіз на мінеральну щільність кісткової тканини (денситометрія). Фізичні навантаження повинні бути регулярними, але середньої інтенсивності: 3 рази на тиждень по 45 хвилин – ідеальний розклад тренувань.

Факт №7.

Ваш гінеколог може рекомендувати Вам один із 2-х типів терапій: гормональну або негормональну.

У першому випадку ефект може бути більш виразним, але гормональна терапія має ряд протипоказань, і під час вживання препаратів можуть з’явитися серйозні побічні ефекти.

Серед негормональних препаратів особливої уваги заслуговують препарати на основі спеціальної рослини – Циміцифуги. Ефект від їх вживання є накопичувальним, проявляється протягом перших 2-х тижнів терапії та надалі посилюється. Циміцифуга м’яко впливає на організм і добре переноситься. Гарантією високої ефективності препаратів із Циміцифуги є стандартизація екстракту і правильно підібране дозування.

Сімідона – препарат на основі стандартизованого екстракту Циміцифуги, ефективність і безпека якого доведена численними дослідженнями. Завдяки своєму унікальному дозуванню, Сімідона форте є безпечною альтернативою гормональній терапії.

Позаяк необхідність зменшення симптомів менопаузи існує протягом близько 7 років, дуже важливо вибирати натуральні безпечні препарати для такої тривалої терапії.

Факт №8.

Спорт у будь-якому вигляді позитивно впливає не тільки на фізичний, але й на емоційний стан організму. Поширеним явищем у період менопаузи є коливання настрою. Виконання невигадливих фізичних вправ подібне до кнопки «перезавантажити»; таким чином, людина стає щасливішою, незважаючи на фізичну втому.

Як бачимо, клімакс – нелегкий період у житті кожної жінки, але його можна пережити максимально легко, дотримуючись основних принципів і знаючи 8 фактів про клімакс. Головне – це цінувати себе і своє здоров’я!